Vítejte na našich stránkách ordinace.

Vašeho mazlíčka čeká profesionální péče v čistém a příjemném prostředí.

 

 

Novinky

Vážení klienti,

vzhledem k tomu, že je mezi Vámi mnoho barfistů a BARF jako takový se velmi rozšiřuje, vzniká mezi jeho příznivci mnoho nejasností. Náš výživový poradce pro Vás bude proto na našich stránkách průběžně zveřejňovat krátké články k tématu BARF. Bude se jednat většinou o vysvětlení problematiky daného problému opředeného nejasnostmi a uvádění informací na pravou míru, abychom Vám pomohli se zorientovat v množství informací, které momentálně proniká na internet. 

 

Co je BARF?

 

Bones and Raw Food (kosti a syrová strava). Tato zkratka neznamená, že budeme krmit psa pouze masem (jak si stále ještě mnoho lidí myslí). Jde o krmení psa co nejpřirozenějším způsobem, to znamená zkrmování syrového masa, kostí, zeleniny a dalších příloh. Díky tomu, že si krmnou dávku pro psa tvoříme doma sami, můžeme ji svému mazlíčkovi postavit přesně na míru, ať už jde o štěně, dospělého, obézního nebo nemocného psa, nebo o jinou speciální dietu (alergie, ledviny, játra, slinivka, atd).

Důležité je dodržení pestrosti a správného poměru všech složek krmné dávky. U dospělého psa by teoretická krmná dávka měla tvořit asi 3-4% tělesné hmotnosti, z toho je pak cca 50% maso (svalovina, vnitřnosti), cca 30% kosti a 20% přílohy. Do příloh zahrnujeme jak zeleninu a ovoce, tak i obilné přílohy jako jsou těstoviny, rýže, atd. Pozor, tyto poměry jsou pouze orientační, často je důležité je upravit svému mazlíčkovi na míru tak, aby dieta opravdu seděla. Při tomto stylu krmení bychom vždy měli vědět, proč danou surovinu zvířeti do misky dáváme a co mu přinese!

 

Nevíte jak s BARFem začít? Pokud máte jakékoliv otázky týkající se výživy svého psa, neváhejte mě kontaktovat, jsem pro Vás k dispozici na objednání ve Veterinární ordinaci Chvojenec.

 

Váš výživový poradce,

 

Bc. Gabriela Vrkoslavová

602 118 607

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.